رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی ایران تاکید کرد که وزارت جهاد و سازمان حفظ نباتات مسئول فلفل دلمه ای‌های برگشت خورده ازروسیه هستند.felfel.jpg 

 

به گزارش بازار، سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی ایران در رابطه با اینکه روسیه اعلام کرده بود که سم محصولات گلخانه‌ای نباید مورد استفاده قرار گیرد و وزارت جهاد در این خصوص اطلاع رسانی نکرده بود، گفت: این اطلاعات به کشاورز و صادر کننده منتقل نشد.

وی ادامه داد: برای این موضوع مدت زمانی هم در نظر گرفته بودند و از طرفی محصولات باید گواهی سلامت را از تاریخ ۲۰۲۱.۱۰.۱ دریافت میکرد.

نورانی افزود: در نهایت اعلام کردند که این مسئله به سازمان حفظ نباتات مربوط نمی‌شود و می‌بایست به سازمان غذاودارو منتقل شود.

رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی ایران معتقد است بسیاری تجار به روز هستند و از دولت جلوتر می‌باشند ولی مکاتبات مذکور دولتی بوده و به بیرون درز پیدا نکرده که ما بررسی نماییم.

نورانی ادامه داد: روسیه نیز به تجار اعلام نکرده که شرایط قرنطینه‌ای فرق کرده و این ارتباطی به بخش خصوصی ندارد.

وی در عین حال گفت: شرایط مبارزه با آفات نباتی بر عهده بخش خصوصی نیست ولی باید دانست سموم از کجا و با چه کیفیتی وارد می‌شود که به امنیت غذایی باز می‌گردد و برای داخل و خارج کشور بسیار مهم است.

نورانی در رادیو گفت‌وگو گفت: فلفل دلمه‌ای که بازگشته به خاطر باقی مانده سموم نبوده بلکه ۹ کانتینر یخچالی در موسکو را مورد آزمایش قرار داده‌اند و باقی مانده سموم در فلفل‌ها وجود نداشته و ما فقط از پروتکل سم مصرفی روسیه اطلاع نداشتیم.

رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی ایران افزود: در حال حاضر سه استان ما کیوی تولید می‌کند و نباید تصور کرد تمام کیوی صادراتی به هند برگشت خورده است بلکه یک مورد بوده که از مسیر امارات به هند منتقل شده و اعلام کرده‌اند که به قارچ شپشک سفید مبتلا شده ولی صادرکننده‌های شناسنامه دار ما همیشه مراقب سرمایه خودشان هستند نه اینکه بی پروا کار کنند.

 
 

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2673454
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
274
102
376
274
2673454