رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با بیان اینکه کیوی محصولی ارگانیک است و نیاز به سم ندارد، گفت: کیوی‌های صادراتی ایران به هندوستان سمی نبود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محسن امینی، در دوازدهمین نشست کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز، گفت: از حدود دو ماه قبل و با اعتماد فعالان بخش خصوصی، کرسی ریاست کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران از آن البرز شد و این رخداد یک پتانسیل بسیار خوب برای استان البرز است که ظرفیت های خاص و ویژه در بخش کشاورزی دارد.

وی با اشاره به فعالیت های مهمی که با جدیت در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران دنبال می‌شود، افزود: در قالب شکل‌گیری تیم قوی و منسجم، برنامه ای مدون بر اساس اولویت های خاص تنظیم شده است، از جمله اقدامات انجام شده در این راستا اخذ دبیری میزهای تخصصی صنایع کشاورزی، دام و طیور و آبزیان از سازمان توسعه تجارت است، از سال بعد جلسات این میزها مشترکا توسط این سازمان و کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران برگزار خواهد شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز، ادامه داد: حضور در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و ستاد تسهیل کشور از جمله دیگر اقدامات انجام شده توسط کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در سال های اخیر بوده است و به عنوان بازوی مشورتی ایده ها و طرح های موردنظر خود را ارائه می دهیم.

وی در ادامه عنوان کرد: قرار است گزارشی تخصصی در خصوص علل بازگشت محصولات صادراتی کشاورزی به کشور، توسط کمیسیون کشاورزی اتاق ایران، تهیه و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شود.

امینی با اشاره به برگزاری میز تخصصی کیوی با حضور رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در هندوستان و فعالین این حوزه به منظور بررسی مشکلات مربوط به صادرات این محصول و ارائه راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی محصولات صادراتی به کشورهای هدف گفت: دغدغه همه خانواده ها در اختیار داشتن محصولات سالم و بدون افزودنی است، اما باید گفت که کیوی محصولی ارگانیک است و نیاز به سم ندارد، بنابراین کیوی های صادراتی کشورمان به هندوستان به هیچ عنوان سمی نبوده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع تبدیلی و محیط زیست اتاق بازرگانی البرز ادامه داد: وقتی آفت‌های ریزی همانند آفت‌های توت بر روی کیوی های صادراتی ایران به هندوستان مشاهده شد، همین امر موجب شد که سازمان مبارزه با آفات گیاهی هندوستان به محصولات صادراتی کشورمان ایراداتی وارد کند و در نتیجه این محموله ها به کشورمان بازگشت داده شد.

وی با تاکید بر اهمیت فعالیت شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ در حوزه صادرات برای کنترل بیشتر این محصولات، گفت: از دو ماه قبل در بحث صادرات با ایجاد کنسرسیوم صنایع غذایی و کشاورزی، شاهد این رخداد خواهیم بود که محصولات کشاورزی و غذایی ایران بر اساس توانایی دانش تولید و صادرات به خوبی کنترل، عرضه و صادر شوند.

امینی گفت: این کنسرسیوم با حضور شرکت‌های مادرتخصصی می‌تواند فعالیت تعدادی از شرکت‌های خرد و متوسط فعال در حوزه صادرات را ساماندهی و نظام مند کند تا با مشکلاتی مانند بازگشت محصولات صادراتی کشاورزی از جمله کیوی و سیب زمینی مواجه نشویم و محصولات با کیفیت به نام ایران به خارج صادر شود.

وی با اشاره به فعالیت کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در برگزاری میز تخصصی خشکبار به منظور یافتن راه حل برای بازیابی جایگاه ایران در این حوزه در سطوح بین المللی، افزود: به دلیل بازگشت ارز و شرایط تحریمی برخی جایگاه‌ها مانند مقام اول صادرات پسته به اروپا را از دست داده ایم و بنابراین باید در قالب تصمیمات تخصصی و پرداخت تسهیلات به تجار و بازرگانان برای بهبود این شرایط برنامه‌ریزی شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران در بخش دیگری با اشاره به اینکه برای اولین بار سند راهبردی کمیسیون کشاورزی اتاق ایران تهیه شده است، افزود: در این قالب فعالیت ها، حرکت ها و ریل گذاری این کمیسیون تعریف شده است.

وی عنوان کرد: وقتی بحران‌هایی مانند شیوع کرونا در سطح جهان بروز پیدا می‌کند، بیش از همه چیز موجبات تهدید امنیت غذایی جوامع مختلف فراهم می‌شود و بدین منظور هاب کشاورزی و غذا در نقاط مختلف جهان راه اندازی می‌شود.

امینی ادامه داد: در فاز نخست ۵ تا ۱۰ هاب کشاورزی و غذا در سراسر جهان ایجاد خواهد شد که در صورت موافقت اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، ایران نیز یکی از هاب‌ها خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با سازمان انرژی اتمی به منظور دفع آفات مواد غذایی و محصولات کشاورزی و نیز افزایش ماندگاری آنها، گفت: این اقدامات از جمله در سامانه گامای تهران و بناب در حال انجام است و به زودی نمونه هایی از تولیدات مختلف کشاورزی برای افزایش ماندگاری کیفیت محصولات کشاورزی به ویژه غلات و حبوبات در اختیار سامانه پرتودهی الکترون قزوین قرار خواهد گرفت.

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2673458
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
278
102
380
278
2673458