ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی گفت: کل تولید انار در جهان حدود ۶ میلیون تن است که ۱.۳ میلیون تن آن در ایران تولید می‌شود.

به گزارش بازار، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی، در چهاردهمین جشنواره انار شهرستان بادرود افزود: شهرستان نطنز در استان اصفهان یک بهشت کوچک است، شهرستانی که در زمینه باغات در مناطق کویری و کوهستانی در استان اصفهان زبانزد است.

ساداتی نژاد افزود: انار بادرود و گلابی نطنز از میوه‌های شاخص اصفهان هستند، به خصوص انار که از محصولات صادراتی است و در جهان رتبه سوم تولید این محصول را داریم.به گفته ساداتی نژاد باغات در کشور از نظر ارزآوری اهمیت بالایی دارند، هرچند که در سال‌های اخیر به دلیل اهمیت زراعت از باغات غفلت شده است.وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی باغداری را یک مزیت نسبی در کشور می‌داند، ابراز امیدواری کرد: به زودی کشاورزی قراردادی را که در بخش زراعت شروع شده و باعث توسعه زراعت در سال اول دولت سیزدهم شده و حدود ۳۰ درصد افزایش تولید در بخش غلات داشتیم، در بخش باغبانی هم اجرایی کنیم و با کشاورزی قراردادی از باغبانی در کشور حمایت کنیم، قطعاً این کار باعث ارزآوری در کشور خواهد شد.

ساداتی نژاد افزود: در زمینه آفت انار معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی طرح پایلوت را در این منطقه اجرا خواهد کرد تا دیگر شاهد این آفت در باغات نباشیم.

ساداتی‌نژاد همچنین گفت : باغات گلابی نطنز نیاز به نوسازی دارد و باید در زمینه نهال گواهی شده در این منطقه اقدامات ویژه انجام شود، همچنین راه‌اندازی یک باغ مادری در شمال اصفهان یک ضرورت برای این منطقه محسوب می‌شود.

ساداتی نژاد در رابطه با صنایع تبدیلی در استان اصفهان گفت: هر سرمایه‌گذاری که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع تبدیلی در اصفهان به خصوص شهرستان بادرود و نطنز باشد در زمینه تسهیلات و واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: به دلیل کم‌آبی و کویری بودن منطقه توسعه گلخانه را باید جدی بگیریم و در این خصوص یک خط اعتباری ویژه‌ای را در نظر خواهیم گرفت، همچنین برای احیا و بازسازی قنوات در شمال اصفهان و منطقه بادرود و نطنز ۱۰ میلیارد تومان خط اعتباری در نظر خواهیم گرفت.

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2673471
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
291
102
393
291
2673471