شنبه, 05 فروردين 1402

با افزایش تقاضای بازارهای خارجی برای خرمای عراق، استان دیالی در 5 ماه گذشته بیش از 40 هزار تُن از 17 نوع خرمای عراق را به 16 کشور از جمله کشورهای قاره آفریقا، هند و پاکستان و کشورهای عربی صادر کرده است

میدل ایست نیوز: با افزایش تقاضای بازارهای خارجی برای خرمای عراق، استان دیالی شاهد سرمایه‌گذاری در زمین‌های کشاورزی برای افزایش تولید خرماست.به گزارش «یس عراق»، «رعد التمیمی»، رئیس اتحادیه کشاورزان استان دیالی، خبر داد که بیش از 40 هزار تُن از 17 نوع خرمای عراق در 5 ماه گذشته به 16 کشور از جمله در قاره آفریقا و نیز هند و پاکستان و کشورهای عربی صادر شده است.

او گفت که 70 درصد خرماهای صادراتی از نوع خرمای «زاهدی» و بقیه از دیگر انواع گاه نادر خرماست و افزود که صادرات این محصولات از بندر بصره و توسط شرکت‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود.

التمیمی پیش‌بینی کرد که صادرات خرما در دیالی تا چند ماه آینده به 100 هزار تُن برسد.

در این راستا، «طه العکیلی» مدیر دفتر شرکت تولید و بازاریابی خرمای عراق در بغداد، گفت که این شرکت دفاتر متعددی در مناطق گوناگون عراق از جمله در دیالی دارد و افزود که دیالی از فعال‌ترین مراکز تولید خرما در عراق است.

وی افزود که وضعیت خرما در عراق در حال بهبود است و بعد از چند سال رکود در تولید و صادرات، روند صادرات خرمای عراق رو به رشد است.

العکیلی افزود که این روند با حمایت دولت انجام می‌شود و روال کار به صورت اصولی و زیرساختی اصلاح شده است.

همزمان «حمید خیرالله» تاجر خرما، تأکید کرد که آنچه در این مدت از دیالی صادر شده بیشترین حجم بعد از دهه 1990 بوده و افزود که این صادرات درآمدهای خوبی را نصیب کشاورزان در استان دیالی کرده است.

وی گفت که این درآمد باعث سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در استان دیالی و ایجاد نخلستان‌هایی با تجهیزات نوین آبیاری برای تولید انواع نادر خرما که در بازارهای جهانی مورد توجه است شده است.

خیرالله گفت که بیش از 30 نوع خرما در دیالی عمل می‌آید و افزود که مشکل خرمای عراق ضعف بازاریابی است.

بر اساس تازه ترین آمارها، مجموع صادرات خرمای عراق حدود 600 هزار تُن در سال است که حدود 16 درصد آن از استان دیالی تأمین می‌شود.

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2599645
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
50
123
5245
9459
2599645