یکشنبه, 07 خرداد 1402

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد، در صورتی که محصولات صادراتی کشاورزی از گمرکات بازارهای هدف صادراتی به علت باقیمانده سموم کشاورزی به کشور عودت داده شده است، مشخصات و مستندات کامل آن محصولات اعلام شود، تا پیگیری‌ لازم توسط دستگاه‌های مرتبط انجام شود.

آمادگی وزارت جهاد برای بررسی علت برگشت محصولات صادراتی کشاورزی با ارائه مستندات

به گزارش خبرگزاری فارس، پیرو انتشار خبری در خبرگزاری فارس مبنی بر اعلام برخی از اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران درخصوص، «برگشت بسیاری از محصولات کشاورزی از گمرک  بازارهای هدف صادراتی به علت آلودگی به سموم کشاورزی» در مورخ 1400.6.7، روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی به ارائه توضیحاتی پرداخت. 

در متن جوابیه  این خبر آمده است: 

 مطابق ماده 5 قـانون عهـدنامه بین المللی حفظ نباتات مصوب سال 1389 مجلس شورای اسلامی و استانداردهای بین المللی شماره 7 و 12 موازین بهـداشت گیاهی ذیل این قانون و ماده 18 آیین نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب سال 1346 ،وظیفه سازمـان حفظ نباتات در قبال محصولات گیاهی صادراتی، صـرفا بررسی آنها از نظر عدم آلودگی به عوامل خسارت زای گیاهی علی الخصوص آفات و بیماری های گیاهی مـد نظر کشورهای مقصـد و صـدور گواهی بهـداشت گیاهی بر مبنای شـرایط قرنطینه ای آن کشورها می باشدو بررسـی مواردی نظیر باقیمانده سـموم، میزان آفلاتوکسین، باقیمانده آفتکش ها و سایر ترکیبات شـیمیایی، تعیین ماهیت، کیفیت، درجه بندی، بسـته بندی، ترکیبـات ژنتیکی یـا مقـاومت در برابر بیمـاری هـا، سـطوح رادیو اکتیویته و تـابش هسـته ای محموله هـای گیاهی صادراتی، حدود وظایف و اختیارات این سازمان نمی باشد.

مطابق ماده 28 آیین نـامه اجرایی قـانون حفظ نباتات ،ماده 34 قانون برنامه پنجم توسـعه و بنـد ت ماده 7 قانون احکـام دائمی برنـامه هـای توسـعه کشـور، وزارت بهـداشت، درمـان و آمـوزش پزشـکی موظـف است محصولات کشاورزی را بررسـی نماید و عرضه محصولاتی که به صورت غیر مجاز از سـموم و کودهای شیمیایی استفاده کرده اند را ممنوع نماید .

در خصوص محصولات کشاورزی صادراتی، وظیفه سازمان حفظ نباتات بررسـی عدم آلودگی محصولات به آفات و بیماریهای گیاهی است و نظارت بر عـدم آلودگی محصولات به سـموم، کود و فلزات سنگین بر عهده سازمان غذا ودارو وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد.

علی ای حـال این سازمان آمادگی دارد تا در صورت ارسال مسـتندات و اطلاعات مربوط به محصولات برگشتی( نام محصـول، اسـتان محـل تولیـد، تاریـخ صـدور، تاریـخ برگشت، نوع و میزان آلودگی به سـموم)، مراتب را از طریق دسـتگاههای مسـئول پیگیری نماید و ضمن ردیابی بسترهای تولید، هماهنگی لازم جهت اقدامات مقتضـی را به عمل آورد.

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2617674
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
39
515
554
7523
2617674