یکشنبه, 07 خرداد 1402

 


ایران در تولید پسته رده اول است، درخرما، زردآلو و انار رتبه دوم تولید، در تولید گیلاس، بادام، خیار، هندوانه، سیب درختی، کیوی و خربزه رده سوم ودر تولید به، گردو و صمغ طبیعی در رده چهارم قرار دارد.

ایران در تولید ۲۲ قلم از محصولات کشاورزی رتبه اول تا هفتم جهانی را کسب کرد.

سید رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، ضمن اعلام این خبر افزود: ایران در تولید پسته رده اول است، درخرما، زردآلو و انار رتبه دوم تولید، در تولید گیلاس، بادام، خیار، هندوانه، سیب درختی، کیوی و خربزه رده سوم ودر تولید به، گردو و صمغ طبیعی در رده چهارم قرار دارد.

وی ادامه داد: در تولید انجیر رده پنجم و در تولید هلو، لیمو ترش و پیاز در رده ششم قرار داریم و همچنین در تولید پرتقال، گوجه فرنگی، فندق، آلو و نعنا رده هفتم تولید جهانی را كسب كردیم.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اشاره به آمار سازمان كشاورزی جهانی فائو و پتانسیل بالای ایران در تولید، افزود: ایران علاوه بر تامین نیاز غذایی خود توانایی تامین نیاز کشورهای حوزه خلیج فارس را دارد و دیگر نباید مدال واردات گندم، جو، برنج، گوشت و... را بر گردن داشته باشیم.

وی خودکفا شدن در محصولات استراتژیک را ضروری دانست و افزود: بایستی در تولید محصولات استراتژیک به خود کفایی برسیم تا در صورت بروز نا‌امنی خارجی نیازمند بیگانگان نشویم.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اشاره به اینکه عربستان با وجود کم آبی جزء بر‌ترین صادرکنندگان گندم است، ادامه داد: کمبود آب کشور، با احداث سد‌ها و ترویج فرهنگ بهینه‌سازی مصرف آب بر طرف خواهد شد و همین موضوع دیگر نمی‌تواند دلیل مناسب برای کم کاری و کاهش تولید محصولات استراتژیک کشور باشد، همچنین افزایش قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیک نیز مشوقی برای کشاورزان برای افزایش سطح زیر کشت و بالا بردن تولید خواهد بود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اشاره به اینکه میزان تولید میانگین هر هکتار در دنیا ۱۵ تن است افزود: متاسفانه میزان تولید داخلی محصولات کشاورزی در هر هکتار نصف میزان جهانی است و در حدود ۷-۸ تن است.

نورانی با اشاره به راهکارهای متعدد برای حل مشکلات بخش کشاورزی تصریح کرد: بایستی فناوری‌های روز دنیا وکشاورزی مدرن را در این بخش به کار گیریم بعنوان مثال از نهال و بذر اصلاح شده استفاده کنیم تا شاهد بهبود تولید از نظر کیفی و کمی باشیم، علاوه بر این‌ها باید به کشاورزان و روستاییان توجه ویژه شود و امکانات رفاهی و درمانی و آموزشی به صورت رایگان در اختیارخود وخانواده‌هایشان قرار گیرد تا از این طریق مشوق کشاورزان برای افزایش تولید پرداخته شود


منبع : ایلنا

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2617648
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
13
515
528
7497
2617648