شنبه, 06 خرداد 1402

 

اختلافات اخیر بین روسیه و غرب و به دنبال آن اعلام ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی از اتحادیه اروپا به روسیه، فرصتی برای نقش آفرینی ایران در تجارت منطقه ای غذا فراهم آورده است. گوشت مرغ، تخم مرغ، مرکبات، خرما و سیب زمینی از جمله محصولاتی است که فرصت صادرات آنها وجود دارد.

به گزارش سرویس کشاورزی عیارآنلاین، پروفسور ویکتور ملینیکوف، رئیس شورای تجارت روسیه و ایران، چندی پیش در نشستی با حضور سید رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران، گفت: در دیداری که با آقای پوتین رئیس جمهور روسیه داشتم، ایشان به واردات محصولات کشاورزی و میوه و تره‌بار از ایران تاکید کرده است.

وی اظهار داشت: کشورهای ترکیه، آذربایجان، پرو، پرتغال و اخیراً صربستان در رسانه های روسیه حضور پیدا کرده و خواستار افزایش روابط تجاری بین دو کشور بوده در حالیکه تاکنون هیأتی از ایران برای افزایش روابط تجاری به روسیه سفر نکرده است.

پروفسور ویکتور ملینیکوف با بیان اینکه قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه در تاریخ ۱۰ تا ۸ سپتامبر در ایران برگزار می‌شود، گفت: این اولین کمیسیون مشترک بین دو کشور خواهد بود و تا به امروز بیش از ۱۵۰ شرکت آمادگی خود را جهت حضور در این کمیسیون اعلام نموده‌اند که در این کمیسیون کارگروه های مختلفی در خصوص بیمه، کشاورزی و حمل و نقل وجود دارد.

رئیس شورای تجارت روسیه و ایران با اشاره به سرمای زیاد در این کشور گفت: تولید سیب درختی در روسیه کم است ۴۰% سیب درختی مصرفی روسیه از نیز لهستان وارد می‌شود. همچنین مصرف محصولات فرآوری شده، رب گوجه فرنگی و خرما نیز در روسیه زیاد است.

پروفسور ویکتور ملینیکوف با بیان اینکه به دلیل عدم نهایی شدن تفاهم نامه قرنطینه دامی در خصوص بسته های گوشتی، افزود: واردات این محصول با مشکل مواجه شده است که پیشنهاد می شود این موضوع در کمیسیون مشترک حل و فصل شود.

وی گفت: موضوع دیگری که در مورد محصولات کشاورزی ایران در بین مردم و مسئولین روسیه وجود دارد بسته بندی نامناسب محصولات کشاورزی ایران و پایین بودن سطح نگهداری این محصولات است.

 

نبود بانک مشترک و مشکلات پولی، مانع اصلی توسعه صادرات

در ادامه این نشست، سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در پاسخ به گفته های پروفسور ویکتور ملینیکوف اعلام کرد: بازار روسیه برای ایران ناشناخته نیست و در سال های گذشته ایران به طور محدود در این بازارها حضور داشته ولی به طور حرفه ای به فعالیت نپرداخته است.

نورانی افزود: که روس ها به دلیل علاقه به خرید کالاهای ارزان قیمت از ایران اقدام به خرید محصولات از مرزنشینان با کیفیت و بسته بندی پایین می نمایند در حالیکه محصولاتی مانند گیلاس، انار، انگور، کیوی و سیب درختی با بسته بندی مناسب موجود بوده و سابقه صادرات به مسکو وجود دارد.

سید رضا نورانی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلات بین ایران و روسیه، مشکلات پولی و عدم وجود بانک ایران و روسیه است، افزود: مشکل دیگر هزینه تعرفه گمرکی بالا در روسیه برای محصولات ایران است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران به واردکنندگان میوه روسی و شرکت های زنجیره ای پیشنهاد کرد با این اعضای اتحادیه که صادرکنندگان حرفه ای میوه در ایران هستند دیدار کنند و کیفیت بسته بندی را از نزدیک مشاهده کنند که این بسته بندی از نظر اروپاییان قابل قبول بوده است.

 

تشکیل کارگروه ویژه صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

به گزارش عیارآنلاین، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، در مصاحبه ای با اشاره به اینکه روسیه برای تامین مواد غذایی و محصولات کشاورزی تغییر رویکرد داشته، گفت: اتاق بازرگانی ایران در هفته گذشته کارگروه ویژه‌ای را تشکیل داد و با صنایع غذایی و افرادی که در زمینه کشاورزی فعالند همفکری کردند و قرار شد هیئتی تخصصی به روسیه اعزام شوند.

وی افزود: در این کارگروه بین سازمان‌های دولتی مانند وزارت جهاد کشاورزی،‌ امور خارجه و صنعت و معدن نیز هماهنگی و برنامه ریزی برای ورود به بازار روسیه ایجاد شد.

رئیس اتاق بارزگانی ایران با اشاره به وجود محدودیت حمل و نقل محصولات کشاورزی و غذایی در کشور گفت: در زمینه حمل و نقل سردخانه ای در راه آهن کم داریم و باید روی بخش زمینی و دریایی متمرکز شویم.

شافعی گفت: در گذشته صادرات ما با روسیه برقرار بوده و محصولات کشاورزی تازه مانند انواع میوه و هم صنایع تبدیلی مانند رب گوجه فرنگی، آب میوه و کنستانتره به این کشور صادر می‌شده ولی اکنون بنا داریم تا حجم مبادلات را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: روس‌ها به بعضی محصولات کشاورزی ما به دلیل شرایط جغرافیایی و سردسیر بودن نیازمند هستند که این در مرکبات، کیوی و انار و انگور بسیار بالاست،هیچکدام از کشورهای آسیای مرکزی مرکبات ندارند و جاذبه ایران در مورد اینگونه محصولات بسیار بالاست. در صنایع تبدیلی هم بازار خوبی برای ما محسوب می‌شود.

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2617550
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
430
410
3278
7399
2617550