شنبه, 06 خرداد 1402

سیدرضا نورانی  با اشاره به افت قیمت انگور و متضرر شدن کشاورزان، اظهارداشت: یکی از مسائلی که می‌تواند بر تولید انگور تاثیر منفی بگذارد، بارندگی‌های بی موقع است که باعث می‌شود قابلیت نگهداری، ذخیره‌سازی و در نتیجه ماندگاری این محصول کاهش پیدا کند.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی بارندگی‌های بی موقع و خارج از فصل را در سال‌جاری مورد اشاره قرار داد و گفت: همین موضوع سبب ایجاد مشکل برای تولیدکنندگان شد، چراکه وقتی عرضه محصولی بیش از تقاضا برای آن است، قیمت‌ آن افت می‌کند و تولیدکنندگان متضرر می‌شوند.

نورانی با بیان اینکه امکان صادرات این محصولات نیز بسیار کم است، اظهارداشت: چنین انگورهایی را می‌توان تبدیل به کشمش و صادر کرد، چراکه خوشبختانه انگور تنها میوه‌ای است که هم به آب کمی برای تولید نیاز دارد و هم تمامی دانه‌های آن در صنایع مختلف از جمله تولید شیرینی‌جات، کشمش، سرکه و سایر فرآورده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ضمن اینکه ضایعات آن بسیار کم است.

به گزارش مهروی درباره صادرات میوه انگور اضافه کرد: تنها بخشی از محصولات تاکستان‌های کشور از جمله انگورهای بیدانه درشت  قابلیت  صادرات دارند و می‌توان آنها را در بازارهای منطقه عرضه کرد، ضمن اینکه دانه‌های بیدانه ریز انگور چنین قابلیتی ندارند و برای تولید کشمش و فرآورده‌های صنعتی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گفته رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی، وقتی این انگور در چرخه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، قیمت آن کاهش پیدا می‌کند، چراکه قیمت‌های صنعتی در کشور پایین هستند.
منبع: سایت کسب و کار

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2617633
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
513
410
3361
7482
2617633