شنبه, 06 خرداد 1402


رضا نورانی رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی میهمان تلفنی برنامه گفت: مکانیزه نبودن کشاورزی در ایران، قدیمی بودن ماشین الات، بی برنامگی در تولید و نبود صندوق بیمه ای برای حمایت از کشاورز باعث ضرر و زیان این قشر می‌شود.
سیدرضا نورانی گفت: در بخش کشاورزی حدود
۱۶ و نیم میلیون هکتار زمین کشاورزی و باغی با بیش از ۱۲۰ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی وجود دارد، اما کشاورزی در کشور ما حمایت نمی‌شود و به همین دلیل هم بر آن سرمایه گذاری کلان صورت نمی گیرد.
او سپس به تولید سیب درختی در کشور اشاره کرد و گفت: طبق برآورد‌ها به نظر می‌رسد در سال
۹۸، میزان تولید سیب درختی بین ۴ تا ۴.۵ میلیون تن باشد که با صادرات یک تا ۱.۵ میلیون تن از این محصول ارزش صادراتی آن به نزدیک یک میلیارد دلار می‌رسد.
رئیس اتحادیه صادر کنندگان محصولات کشاورزی افزود: با وجود افزایش تولید، اکنون دولت باید برنامه ریزی صادراتی، سرمایه در گردش یا تخصیص تسهیلاتی را برای صادرات سیب درختی تهیه و تصویب کند تا در نیمه دوم سال طبق روال صادرات شود، در غیر این صورت سیب روی دست تولیدکنندگان می‌ماند و دولت چاره‌ای جز خرید تضمینی و ذخیره سازی نخواهد داشت.
او ادامه داد: اگر نگاه ویژه به برنامه‌ریزی تولید به وجود نیاید این اتفا‌ق‌ها در آینده نیز تکرار خواهد شد. در سال‌های گذشته مشکلی که اکنون در هنداونه وجود دارد در سیب‌زمینی، پیاز، خیار و گوجه و برخی دیگر از محصولات وجود داشته است.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان میوه‌و تره‌بار گفت: وقتی در یک فصل اتفاق‌هایی به وجود آمده است که با کاهش تولید همراه شده‌ایم قیمت در آن فصل به حدی بالا رفته است که هر تولیدکننده دیگری را نیز ترغیب کرده است که در فصل بعد به تولید آن محصول اقدام کند.
 

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2617547
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
427
410
3275
7396
2617547