کنترل بازار محصولات کشاورزی با گشت های روزانه و سیستم های هوشمند از امروز آغاز شد

 

مانور سراسری کنترل و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی امروز به دستور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد و قرار است گشت های روزانه با همکاری بسیج و وزارت صمت در سطح کشور انجام شود.

کنترل بازار محصولات کشاورزی با گشت های روزانه و سیستم های هوشمند از امروز آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس امروز مانور سراسری  کنترل و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی  به دستور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد که قرار است با همکاری بسیج و وزارت صمت و در قالب گشت های روزانه انجام شود.

امروز اکیپ های گشتی با همکاری نیروهای بسیج در قالب چندین خودرو و در حضور وزیر جهاد کشاورزی از بازار حکیمیه تهران به سطح شهر اعزام شدند.

وزیر جهاد کشاورزی امروز علاوه بر تهران به مراکز استان های کشور، نظارت و کنترل بازار را دستور داد و تاکید کرد که این نظارت ها دقیق انجام شود.

ساداتی نژاد قبل از آغاز این «مانور سراسری کنترل و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی» این را هم گفت که به دستور رئیس جمهور، بازرسی و نظارت بر توزیع و بازاررسانی کالاهای اساسی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.

ساداتی نژاد ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی باید این بازرسی و نظارت را با ایجاد گشت های ویژه و روزانه انجام دهد که این اقدام با همکاری بسیج و وزارت صمت انجام می شود.

*از روش هوشمند در کنترل بازار استفاده می شود/شرکت های دانش بنیان به کمک می آیند

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با توزیع هوشمند محصولات غذایی گفت: برای بازرسی خوب و ایجاد نظم در بازار باید از روش های هوشمند در توزیع، ساماندهی و نظارت استفاده کنیم.

وی افزود: سازمان مرکزی تعاون روستایی و شرکت پشتیبانی امور دام از تمام شرکت های دانش بنیان که در زمینه هوشمندسازی بازاررسانی محصولات غذایی فعالیت کنند، حمایت خواهند کرد.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: امروز در تهران فعالیت تیم های نظارت بر عرضه کالاهای اساسی آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: فرماندهی واحد، نظم بهتر و مطلوب تری را در اختیار شهروندان خواهد گذاشت‌.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: با توجه به این که مواد غذایی و کشاورزی، مصرف روزانه مردم محسوب می شود باید رصد و نظارت بر آن هم روزانه باشد به همین دلیل قرارگاه امنیت غذایی به صورت روزانه برگزار می شود.

وزیر جهاد کشاورزی امروز صبح  برای نظارت میدانی عازم بازار عرضه حکیمیه تهرانپارس شد و پس از آن اکیپ های متشکل از همکاران بسیج و وزارت صمت با خودروهای گشتی برای نظارت به سطح شهر رفتند که قرار است این نظارت ها روزانه ادامه یابد.