وزارت خارجه در حال پیگیری ممانعت وزارت کشاورزی هندوستان از صادرات کیوی از ایران است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت که طبق اعلام کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، وزرات خارجه در حال پیگیری ممانعت وزارت کشاورزی هندوستان از صادرات کیوی از ایران است.

به گزارش ایسنا، سیدشمس الدین حسینی نماینده تنکابن در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری گفت: نزدیک به سه ماه است که وزارت کشاورزی هندوستان بیهوده مانع از صادرات محصولات کیوی از ایران به این کشور شده و در نتیجه خسارات و زیان سنگین به تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول در غرب استان مازندران و شرق استان گیلان وارد شده است. در چنین شرایطی وزرای خارجه، کشاورزی و صمت منفعل عمل کرده و آن طور که باید و شاید پیگیری نمی‌کنند ؛ لازم است هر چه سریعتر این موضوع پیگیری شود.

وی با اشاره به مصوبه اخیر سفر رئیس جمهور به استان مازندران گفت: در توزیع اعتبارات به ویژه در غرب استان مازندران و شهرهای تنکابن، رامسر و عباس آباد عدالت رعایت نمی‌شود ، انتظار دارم این رویه اصلاح شده و در مصوبه هیأت وزیران عدالت برقرار باشد.

در پاسخ به این تذکر عبدالرضا مصری رییس جلسه گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که موضوع ممانعت وزارت کشاورزی هندوستان از صادرات کیوی ایران به این کشور توسط وزارت امور خارجه در حال پیگیری است.