سامانه پرتودهی محصولات کشاورزی در بوشهر ایجاد می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود و افزایش تقاضا و نیاز به صادرات محصولات کشاورزی از استان بوشهر، سامانه پرتودهی محصولات در این استان ایجاد خواهد شد.

 
سامانه پرتودهی محصولات کشاورزی در بوشهر ایجاد می‌شودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، اکبر پورات  در  نشست بررسی ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به اینکه استان بوشهر یکی از استان‌های مهم و استراتژیک در تولید محصولات کشاورزی مختلف خارج از فصل در کشور است، گفت: این استان ظرفیت‌های مختلفی در تولید ماهی و میگو، صیفی جات و سبزیجات و همچنین میوه‌هایی نظیر خرما و مرکبات دارد.
وی ادامه داد: از طرفی همجواری استان بوشهر با کشور‌های حاشیه خلیج فارس و وجود بنادر تجاری مختلف سبب شده تا صادرات محصولات شیلاتی، کشاورزی و مواد غذایی به کشور‌های همجوار خلیج فارس رونق خاصی داشته باشد و این استان به عنوان یکی از ارز آوران صنعت کشاورزی کشور محسوب می‌شود.
به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ایجاد امنیت غذایی، ایمنی غذا، کاهش ضایعات و سموم کشاورزی در کنار بسته‌بندی‌های صحیح و اصولی در صنایع و فرآوری بخش کشاورزی از نیاز‌های اساسی توسعه و کمک به صادرات این محصولات است.
پورات گفت: در همین راستا با توجه به ظرفیت‌های موجود و افزایش تقاضا و نیاز به صادرات این محصولات از استان بوشهر، با تلاش و پیگیری‌های استاندار بوشهر و حمایت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی سامانه پرتودهی برای جلوگیری از آفت‌پذیری موادغذایی و محصولات کشاورزی در استان ایجاد می‌شود.