ظرفیت بالای محصولات گلخانه‌ای البرز در حوزه صادرات

کرج- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی البرز گفت: ظرفیت استان در حوزه محصولات گلخانه‌ای می‌تواند در حوزه صادرات، جذب سرمایه گذاران خارجی، افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری نقش موثری ایفا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا جعفری صبح دوشنبه در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز که درباره راهکارهای توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان البرز به کشور روسیه در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار کرد: این استان دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی برای سرمایه گذاری است اما تاکنون این ظرفیت‌ها مغفول مانده‌اند.

وی بیان کرد: از جمله ظرفیت‌های موجود، می‌توان به ظرفیت البرز در حوزه کشاورزی به ویژه احداث گلخانه‌ها اشاره کرد که می‌تواند در حوزه صادرات، جذب سرمایه گذاران خارجی، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی استان البرز نقش مهمی ایفا کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی البرز به وضعیت سرمایه گذاری خارجی در استان البرز با وجود تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلاتی که در تبادلات مالی و ارزی میان ایران و کشورهای خارجی وجود دارد؛ می‌توانیم با انجام تهاتر با کشور هدف این مشکل را رفع کنیم.

در ادامه این جلسه، مسائل و مشکلات پیش روی کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در استان البرز از جمله وجود محدودیت‌های زیست محیطی، کمبود آب و زمین، کمبود نقدینگی، افزایش هزینه‌های تولید، فرار سرمایه‌ها و جذب در بازارهای طلا، ارز و …، عدم سهولت اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در این جلسه، بحث تأمین سوخت هواپیماهای کارگو (حمل بار)، لزوم افزایش بهره گیری از ظرفیت فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام و طراحی زنجیره تهاتری در انجام مبادلات اقتصادی با سایر کشورها مطرح شد.