نارنگی پاکستان برای صادرات مجدد وارد می‌شود

 


رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: واردات نارنگی از پاکستان برای صادرات مجدد انجام می‌شود و هیچ محدودیتی وجود ندارد.
رضا نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهارداشت: ممنوعیت واردات نارنگی از پاکستان به هیچ عنوان وجود ندارد و در حال حاضر نارنگی از این کشور برای صادرات مجدد وارد کشور می‌شود.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی افزود: نارنگی کینو پاکستان به کشورمان وارد می‌شود و مجدداً از طریق جاده ابریشم به کشورهای آسیای میانه، مرکزی و حتی عراق صادر می‌شود.
به گفته نورانی در حال حاضر براساس سیاستهای کشور واردات هرگونه میوه به غیر از موز به داخل کشور ممنوع است و به این دلیل نارنگی وارداتی در شبکه توزیع کشور وارد نمی‌شود.
وی ادامه داد: اخیراً یکی از اعضای اتحادیه ملی محصولات کشاورزی 4 هزار تن نارنگی از این کشور وارد کرده است.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی در پاسخ به اینکه آیا نارنگی در ایام عید نیز برای مصرف کشور وارد نمی‌شود، گفت: در حال حاضر بنا به سیاست دولت و به دلیل تولید بسیار مناسبی که امسال وجود داشته واردات میوه به غیر از موز ممنوع است و اگر نیاز شد از سوی دولت ابلاغ می‌شود.
به گزارش فارس امروز یک رسانه انگلیسی زبان پاکستان خبر داد این کشور در حال توقف صادرات نارنگی به ایران در اثر فشار تحریم ‌هاست.
منبع: خبرگزاری فارس