صادرات محصولات کشاورزی تا پایان سال از ۳ میلیارد دلار می‌گذرد خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه نخست جاری صادرات محصولات کشاورزی از ۲.۵ میلیارد دلار گذشت، پیش‌بینی کرد تا پایان سال این رقم به بی

 


 رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه نخست جاری صادرات محصولات کشاورزی از ۲.۵ میلیارد دلار گذشت، پیش‌بینی کرد تا پایان سال این رقم به بیش از ۳ میلیارد دلار برسد.
سید رضا نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهارداشت: در 10 ماهه نخست سال جاری 2 میلیون و 400 هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش 2 میلیارد و 576 میلیون دلار صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال این رقم از 3 میلیارد دلار تجاوز کند.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی گفت: این آمار نشان دهنده توانمندی بالا در تولید محصولات کشاورزی با توجه به تحریم‌کشورهای آمریکایی و اروپایی است.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی توانستیم به راحتی از تحریم‌ها عبور کنیم و تحریم‌ها نه تنها مانعی نتوانست ایجاد کند بلکه آبدیده‌تر شدیم و آماده تر از قبل برای حضور در تجارت جهانی هستیم.
نورانی تصریح کرد: در سال جاری 2.5 درصد محصولات کشاورزی صادر شده و این در حالی است که ضایعات بخش فساد پذیر کشاورزی از 15 درصد عبور کرده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با مدیریت در تولید در آینده بتوانیم به خود کفایی واقعی برسیم و به باورهای سازمان جهانی فائو که معتقد است ایران می‌تواند علاوه بر تامین مواد غذایی داخل نیاز کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز تامین کند، عملی کنیم.
منبع: خبرگزاری فارس