استفاده بی رویه از سموم شیمیایی سلامت جامعه را تهدید می‌کند

 

نایب رئیس انجمن واردکنندگان سم وکود ایران و عضو هیئت مدیره اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفت‌وگو با فارس:

استفاده بی رویه از سموم شیمیایی سلامت جامعه را تهدید می‌کند

نایب رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران گفت: استفاده بی رویه از سموم شیمیایی سلامت جامعه را تهدید می‌کند، در حالی که می‌توان آن را با سموم کم خطر جایگزین کرد.

محسن احمد مخبری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره نقش نهاده‌های کشاورزی در سلامت مردم و جامعه گفت: در کشور سموم شیمیایی بی رویه مصرف می‌شود، به طوری که برخی از این سموم در دنیا مصرف آن منسوخ شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران افزود: استفاده از این سموم سلامت محصول را با خطراتی روبرو می‌‌کند و در صورتی که محصول سالمی در اختیار مردم قرار ندهیم، سلامت جامعه تهدید می‌شود.

مخبری ادامه داد: در دنیا سمومی وجود دارند که با حداقل استفاده بیشترین بهره وری دارد و اگر این سموم جایگزین سموم مصرفی کشور ‌شود، می‌توان به سلامت محصولات کشاورزی امیدوار بود.

وی درباره همکاری انجمن‌های وارد کننده و تولید کننده سم و کود گفت: نیاز جامعه این است که سلامت غذا حفظ شده و کیفیت محصولات ارتقا یابد، بنابراین انجمن‌ها با برگزاری اولین نمایشگاه نهاده‌های کشاورزی بهترین راه و کوتاه ترین راه برای تحقق این هدف را انتخاب کردند.

مخبری گفت: برگزاری نمایشگاه‌های نهاده‌های کشاورزی می تواند کاهش مصرف سموم شیمیایی بدون عوارض را برای افزایش سلامت مردم ترویج دهد.

نخستین نمایشگاه نهاده‌های کشاورزی تهران از 26 تا 29 آذر ماه با حضور 67 شرکت داخلی و خارجی در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود.


فارس