رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفت‌وگو با فارس: فهرست میوه‌های آماده صادرات به روسیه+جدول

 

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفت‌وگو با فارس:

فهرست میوه‌های آماده صادرات به روسیه+جدول

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: ایران آمادگی صادرات انواع میوه و مرکبات را با ظرفیتی بیش از 2 هزار تن به روسیه دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفت‌وگو با فارس با بیان آمادگی برای صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه گفت: ایران آمادگی دارد محصولاتی از قبیل گریپ‌فروت، پرتقال جنوب، لیموشیرین، نارنگی شمال، کیوی، سیب‌درختی ، انواع سبزی و صیفی و محصولات گلخانه‌ای، انگور، انار، لمون ( لیموی ترش سنگی)، سیب‌زمینی و پیاز را به کشور روسیه صادر کند.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران افزود: با توجه به اینکه فصل تولید میوه‌هایی مانند هلو، شلیل، شفتالو و زردآلو به پایان رسیده است پیش‌بینی می‌شود که اقلام زیر با تناژهای ذکر شده قابلیت صادرات به روسیه را داشته باشد.

به گزارش فارس: با تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه این کشور نیز واردات محصولات کشاورزی از آمریکا و اروپا را به مدت یکسال ممنوع کرد.

اعلام ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی از کشورهای اروپایی فرصت خوبی را برای کشورهای منطقه و ایران برای صادرات محصولات خود به این کشور ایجاد کرده است.

اخیرا پوتین رئیس جمهور روسیه از ایران به عنوان کشوری برای واردات محصولات کشاورزی یاد کرده بود.

براساس این گزارش" همچنین یک گروه اقتصادی هفته گذشته از روسیه به ایران آمده بودند تا موانع پیش‌روی صادرات را برطرف و اقدام برای صادرات محصولات کشاورزی را کلید بزنند.

ردیف

نوع محصول

آمادگی برای صادرات (تن)

1

گریپ‌فورت

100 هزار تن

2

پرتقال جنوب

100 هزار تن

3

لیمو شیرین

100هزار تن

4

نارنگی شمال

60 - 50 هزار تن

5

لمون ( لیمو ترش سنگی )

50 هزار تن

6

کیوی

130 - 120 هزار تن

7

سیب درختی

500 هزار تن

8

انگور

400 - 350 هزار تن

9

انار

200 هزار تن

10

سبزی و صیفی و محصولات گلخانه‌ای

250 هزار تن

11

سیب‌زمینی

200 هزار تن

12

پیاز

150 هزار تن