نامزدهای انتخابات اتاق به جای تبلیغات زودهنگام انتظارات بخش خصوصی را پیگیری کنند

 

 

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با تسنیم گفت: نامزدهای انتخابات اتاق باید انتظارات بخش خصوصی از اتاق را پیگیری و مد نظر خود قرار دهند و اگر توانایی

برطرف کردن انتظارات را دارند به انتخابات وارد شوند
رضا نورانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: گروه‌های مختلفی با نام‌های متفاوت وارد انتخابات شده‌اند و این در حالی است که صحبت کردن درباره انتخابات زود هنگام است اما نکته قابل توجه رفع انتظارات به جای تبلیغات است.
وی ادامه داد: شعار دادن برای جذب افراد، فعالیت درست و خوبی نیست از این رو باید به چارچوب‌ها و ظرفیت‌های مثبت در راستای رفع انتظارات بخش خصوصی از اتاق‌های بازرگانی توجه شود و مهم آن است که انتخاب درست صورت گیرد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازگانی تهران با بیان این که تشکل‌ها باید وارد عمل شوند، تاکید کرد: افرادی که عضو تشکل‌های صنعتی، تولیدی و معدنی هستند با توجه به میزان آگاهی و پیشینه‌ در حوزه‌ فعالیت خود باید به مردم برای حضور در اتاق‌های بازرگانی معرفی شوند و امروز مجمع فعالان اقتصادی از همه گروه ها تشکیل شده است.
این فعال اقتصادی یادآور شد: انتظار می‌رود تشکل‌ها در حوزه‌های مختلف، فعالیت قابل توجهی به دور از گروه و حزب گرایی داشته باشند که باید به صورت اساسی در رابطه با مسائل تفکر شود.
نورانی یادآور شد: تبلیغات در انتخابات از سوی افرادی صورت می‌گیرد که به دنبال جار‌و‌جنجال هستند که این رفتار‌ها جایگاه مناسب و خوبی ندارد.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران بیان کرد: در حال حاضر حدود ۹ هزار نفر در تهران کارت بازرگانی دریافت کرده‌اند که کاهش تعداد کارت بازرگانی نشان از عدم پویایی اتاق داشته و افزایش آن نشان از تحول در اقتصاد و فعالیت‌های اقتصادی است.
وی خاطرنشان کرد: در زمان انتخابات اتاق بازرگانی تهران در حدود ۱۰ درصد دارندگان کارت بازرگانی برای دادن رای در انتخابات شرکت می‌کنند که انتظار می‌رود اتاق پویا به دور از گروه بندی تنها برای شناسایی درست مردم و مشکلات آن‌‌ها ایجاد شود.
او بیان کرد: زمانی که کد ملی در کشور حاکم است نیازی به صدور کارت بازرگانی نباید باشد و هر فردی تولیدکننده باید توانایی صادرات را داشته باشد.
نورانی افزود: اتاق باید پویا بوده و در توسعه صادرات نقش قدرتمندی ایفا کند و اتاق‌ها می‌توانند بازوان قوی دولت‌ها باشد.
به عنوان آخرین سوال شما جزء کدام گروه هستید و آیا در انتخابات آینده اتاق شرکت می نمایید؟ نورانی در پاسخ به این سوال اینگونه جوابگو بودند که من عضو مجمع فعالان اقتصادی هستم و تا به امروز مجمع هیچگونه تبلیغاتی را شروع نکرده است مجمع معتقد است که اتاق ایران باید از منتخبین و روسا و فعالین بخش های اقتصادی که دارای کارنامه مثبتی باشند گزینش نماید و من هم اگر مجمع فعالین اقتصادی کاندید شد آماده خدمت می باشم.