پیروزی شورای همبستگی تشکلها در انتخابات اتاق بخش خصوصی را به جایگاه اصلی برمی گرداند

 


نورانی: پیروزی شورای همبستگی تشکلها در انتخابات اتاق بخش خصوصی را به جایگاه اصلی برمی گردانداکوفارس: رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: تشکل ها می توانند تمامی مشکلاتی که در اقتصاد وجود دارد را به طور دقیق مشخص کرده و برای حل آن برنامه ریزی کنند.
 

سید رضا نورانی، عضو شورای همبستگی تشکلهای اقتصادی در انتخابات اتاق بازرگانی در گفت و گوی اختصاصی با اکوفارس با اشاره به زمینه های شکل گیری ائتلاف تشکلها گفت: این ائتلاف؛ یک ائتلاف تشکلی است که میان تشکل های ملی اتفاق افتاده است. سخنگوی ائتلاف در رسانه ها توضیحات کاملی را راجع به شورای همبستگی تشکلهای اقتصادی داده اند. ایشان خودشان هم شخصیت برجسته ای هستند و در زمینه تشکل ها سال هاست که مشغول فعالیت حرفه ای هستند.

اتاق بازرگانی به نوعی تشکل تشکل هاست. و وقتی اتاق شکل گرفت، دیگر خیلی شخصیت حقیقی افراد مطرح نیست و احتیاج نیست که روی آن تمرکز کنیم. زیرا وقتی در اتاق، در مورد اقتصاد کلان، اقتصاد مقاومتی، بحث تولید و صنعت و... صحبت می شود، تشکل ها نقش بسیار مهمی در این موضوع دارند. تشکل ها حقیقتا می توانند گره گشای خیلی از معضلات و مسائل و مشکلات اقتصاد کشورمان باشند. برای بحث اقتصاد مقاومتی هم که توسط مقام معظم رهبری سیاست های آن ابلاغ شد، اتاق در آینده باید به طور جدی برای گسترش بحث تولید، برنامه ریزی کند.

رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در ادامه با اشاره به لیست کاندیداهای حاضر در این ائتلاف افزود: شخصیت هایی هم که در این ائتلاف هستند، همگی افراد سرشناس سایر ائتلاف ها هستند. صداهای زیادی در این ائتلاف هست و از هر صنف و تشکلی نماینده در این ائتلاف وجود دارد و این از نقاط قوت بسیار خوب ائتلاف هست و من فکر می کنم اتاق بتواند با شخصیت هایی که در این ائتلاف گرد هم جمع آمده اند، بخش خصوصی را زنده کند و به جایگاه اصلی خود برگرداند.


وی در پایان خاطر نشان کرد: به نظرم اگر ائتلاف فراگیر تشکل ها بتواند در انتخابات به پیروزی برسد، تحول اساسی در نقش تشکل ها اتفاق خواهد افتاد. در دور قبلی اتاق بازرگانی ، متاسفانه هیئت رئیسه بهای لازم را به تشکل ها نمی داد. به نظرم تشکل ها می توانند تمامی مشکلاتی را که در اقتصاد وجود دارد به طور دقیق مشخص کرده و برای حل آن، برنامه ریزی کنند.

منبع: خبرگزاری اکو فارس