جمعه, 11 آذر 1401

گروه استان‌ها_ براساس آمارهای رسمی سال گذشته ۴ میلیون و ۵۸۴ هزار دلار رب‌گوجه و بیش از ۱۱۲ هزار دلار گوجه‌فرنگی تازه‌خوری از گمرکات فارس صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، استان فارس یکی از استان‌های تولیدکننده عمده گوجه‌فرنگی در کشور است. این محصول تقریبا در همه شهرستان‌های ستان فارس کشت می‌شود. 

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه سطح زیر کشت گوجه‌فرنگی در استان فارس در فصول مختلف 21 هزار هکتار است و متوسط عملکرد تولید گوجه‌فرنگی در هر هکتار 59 تن است، اظهار داشت: در مجموع سالانه یک میلیون و 240 هزار تن گوجه‌فرنگی در فارس تولید می‌شود. 

گوجه‌فرنگی در فصول مختلف در استان فارس کشت و برداشت می‌شود. عملکرد این محصول در فصول مختلف متفاوت است به طوری که در زمستان 51 تن در هکتار، در بهار 65 تن در هکتار و در تابستان و اوائل پاییز 56 تن در هکتار برداشت می‌شود.

به گفته مهدی صادقی سطح زیرکشت گوجه زمستانه در استان فارس 1800 هکتار با میزان تولید 92 هزار تن است. لارستان، مهر، لامرد و گراش در جنوب فارس کشت زمستانه گوجه‌فرنگی دارند. 

وی با بیان اینکه تولید بهاره گوجه‌فرنگی در استان فارس 490 هزار تن است که در 7 هزار و 500 هکتار از اراضی فارس کشت می‌شود، افزود: شهرستان‌های فراشبند، کازرون، قیر و کارزین، مهر، خنج، لامرد و لارستان عمده تولیدکنندگان گوجه‌فرنگی بهاره هستند. 

صادقی با بیان اینکه تولید تابستانه و پاییزه گوجه‌ فرنگی در استان فارس 658 هزار تن و سطح زیر کشت آن نیز  11 هزار و 700 هکتار است، گفت: گوجه‌فرنگی تابستانه و پاییزه در شهرستان‌های مرکزی و شمالی کشت می‌شود. 

فراشبند، کازرون، شیراز، مرودشت، پاسارگاد، ارسنجان، ممسنی و مهر تولیدکننده عمده گوجه‌فرنگی در استلن فارس هستند. 

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2567961
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
47
126
982
173
2567961