جمعه, 11 آذر 1401

به گفته سازمان فائو در سال زراعی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ایران در جایگاه ششم تولید هلو و شلیل قرار دارد، در حالی که بزرگترین واردکننده این دو محصول نیز کشور روسیه است.

بازار؛ گروه کشاورزی:هلو و شلیل از جمله میوه های تابستانی است که بسیار شبیه به هم هستند و در کشورهای بسیاری از جمله ایران تولید می شود. به طوری که بر اساس تازه ترین گزارشات منتشر شده از سوی سازمان فائو در سال زراعی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ کشور ایران بیش از ۶۶۳ هزار تن از این دو محصول را تولید کرده و ششمین کشور از نظر حجم تولید بوده است.

در سال زراعی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ایران بیش از ۶۶۳ هزار تن هلو و شلیل تولید کرده و ششمین کشور از نظر حجم تولید است

چین، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، یونان و ایران شش تولیدکننده برتر هلو و شلیل در جهان هستند
گزارش فائو همچنین نشان می دهد: در مدت نامبرده کشور چین تولیدی به میزان ۱۵ میلیون تن رقم زدن است و در رتبه اول تولید هلو و شلیل قرار گرفته است. این در حالی است که بعد از چین نیز کشورهای «اسپانیا با تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن، ایتالیا با یک میلیون تن، ترکیه با ۸۹۲ هزار تن و یونان با ۸۹۰ هزار تن» در جایگاه دوم تا پنجم جهان جای دارند.

بر اساس این گزارش ایران در حالی در سال زراعی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در جایگاه ششم تولید هلو و شلیل جای گرفته است که در سال زراعی قبل تر با یک اختلاف جزئی با ایالات متحده در جایگاه هفتم را داشته است.

گفتنی است این گزارش نشان می دهد: در سال زراعی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ پس از ایران نیز کشورهای «ایالات متحده، مصر، شیلی و هندوستان» نیز به ترتیب در جایگاه هفتم تا دهم تولید هلو و شلیل جای گرفته اند.

ارائه تسهیلات ویژه بیمه ایران به اعضای اتحادیه

پیرو جلسات برگزار شده با نمایندگی بیمه ایران کد 6433 مقرر گردید بیمه ایران تخفیفاتی در زمینه بیمه ثالث،بدنه را برای اعضای اتحادیه در نظر بگیرد .


      شرایط : 1- عضویت در اتحادیه محصولات کشاورزی ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 43 26300040 تماس حاصل فرمایید.

 


 

آزمایشگاه همکار آدنیس طب
با بهره گیری از خدمات کارشناسان ورزیده در چارچوب یک مرکز پژوهشی و آزمایشگاهی با فراهم آوردن تجهیزات وفن آوری مدرن در حد استاندارد های ملی و جهانی در زمینه های دارو و مکمل ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی تاسیس گردید .
این آزمایشگاه با درک صحیح از اهمیت و جایگاه خود در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی مردم، همواره بالاترین کیفیت در انجام آزمایش ها را به منظور ارائه بهترین و مطمئن ترین نتایج در جهت پاسخگویی به مشتریان مورد توجه قرار می دهد.
آدنیس طبافتخار دارد که با بهره گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات را در خصوص آزمایشات مختلف باقی مانده سموم ، فلزات سنگین ، میکروبیولوژی ، شیمیایی ، مایکوتوکسین ها ، ویتامین ها و... حد استاندارد های جهانی برآورده سازد.
آزمایشگاه آدنیس طب در زمینه صادرات سبزیجات ، صیفی جات ، میوه و کلیه مواد غذایی به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس ، عمان ، کویت ، دبی ، روسیه و ... فعالیت مداوم دارد.
آدنیس طب تاکنون بارها در جهت کسب گواهینامه های لازم مورد بازدید مسئولین  سازمان دامپزشکی ، سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد  و ... قرار گرفته و مجوزهای لازم را کسب نموده است .
 
آدنیس طب
همگام با تولید کنندگان                          همراه با بازرگانان                      درخدمت مصرف کنندگان

 

 

 

 ghatebank.jpg

2567960
امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدید ها
46
126
981
172
2567960